
UltraStudent Camp by VET Trener

ULTRASTUDENT CAMP by VET Trener odbył się 23 maja 2026 roku w renomowanej Klinice Teodorowscy w Warszawie i był wyjątkowym wydarzeniem dedykowanym studentom kierunków weterynaryjnych.
ULTRASTUDENT CAMP by VET Trener to całodniowa, intensywna konferencja edukacyjna zaprojektowana specjalnie dla studentów weterynarii, którzy chcieli w krótkim czasie zbudować solidne fundamenty diagnostyczne w zakresie radiologii i ultrasonografii. Program połączył wiedzę ekspertów z praktycznymi wskazówkami, których brakuje w standardowym toku nauczania — dzięki czemu uczestnicy mogli wejść na kolejny poziom umiejętności diagnostycznych.
23 maja 2026 r. Klinika Teodorowscy oddział Warszawa, ul. Maryli 28, 02-842 Warszawa
Podczas wydarzenia uczestnicy:
- nauczyli się świadomej interpretacji obrazu (RTG, TK, USG),
- zrozumieli język radiologa bez zbędnych skomplikowań,
- zobaczyli pokaz na najnowszym sprzęcie Esaote,
- przećwiczyli myślenie kliniczne na realnych przypadkach,
- otrzymali wskazówki i tipy, których nikt nie mówi na zajęciach akademickich.







































Wojciech Borawski
Doktor nauk weterynaryjnych, specjalista radiolog, nauczyciel akademicki, od 2015 roku zatrudniony w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Katedry i Kliniki Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi ćwiczenia i wykłady dla studentów polsko i angielskojęzycznych, jak również warsztaty i wykłady w ramach kursu specjalizacyjnego z zakresu radiologii i chirurgii weterynaryjnej. Prowadzący licznych kursów z zakresu ultrasonografii psów, kotów i małych ssaków, jak również wykładowca na polskich i zagranicznych konferencjach. Wśród jego pacjentów dominują psy, koty, małe ssaki oraz zwierzęta egzotyczne i nieudomowionych. Jego zainteresowania naukowe związane są głównie z tomografią komputerową głowy czego dotyczyła obroniona przez niego praca doktorska. Prywatnie uwielbia dzielić się swoją pasją do weterynarii i diagnostyki obrazowej za pomocą mediów społecznościowych, jak również podróżować w miejsca, w których może zobaczyć niektórych ze swoich pacjentów w ich naturalnych warunkach.
Joanna Bubak
Lekarka weterynarii, specjalizująca się w chorobach wewnętrznych oraz chirurgii tkanek miękkich. Na co dzień pracuje w Katedrze Patologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, gdzie prowadzi działalność dydaktyczną i naukową. Stopień doktora nauk weterynaryjnych uzyskała na podstawie pracy poświęconej nowotworom gruczołu mlekowego u psów. Równolegle prowadzi praktykę kliniczną w przychodni Interwet we Wrocławiu, gdzie zajmuje się głównie pacjentami kardiologicznymi oraz z chorobami układu oddechowego. Szczególnym obszarem jej zainteresowań pozostaje diagnostyka obrazowa oraz chirurgia głowy, szyi i klatki piersiowej. Ukończyła kursy European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) z zakresu kardiologii oraz chirurgii tkanek miękkich. Autorka publikacji naukowych o tematyce onkologicznej i kardio patologicznej. W pracy klinicznej łączy podejście internistyczne z doświadczeniem chirurgicznym, skupiając się na kompleksowej opiece nad pacjentami.
Monika Suchecka
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów zdobywała w wielu warszawskich placówkach, gdzie szybko zapałała entuzjazmem w szczególności do diagnostyki obrazowej. W ramach praktyk odbyła dwumiesięczny staż we Włoszech doskonaląc swoją wiedzę z zakresu zaawansowanych metod obrazowania jak tomografia komputerowa oraz tomografia rezonansu magnetycznego. Pierwsze kroki zawodowe stawiała w pracowni diagnostyki obrazowej w Klinice Teodorowskich w Orzeszu, gdzie zdobyte doświadczenie szybko wdrożyła do codziennej pracy klinicznej. W naszej placówce wykonuje badania rezonansu magnetycznego, zajmuje się ultrasonografią oraz przyjmuje pacjentów internistycznych. W czasie wolnym gotuje, uczy się języka włoskiego i planuje kolejne podróże.























